/Files/images/видатні фото 001.jpg

Григорій Давид народився у 1888 році в селі Колодруби. Як правова особа підписував у січні 1919 року Акт Злуки двох українських армій. Як фахівець міжнародного права, Григорій Давид був поручником у штабі Української Галицької Армії, він очолював делегації на переговорах з С. Петлюрою, підготовляв правові основи до підписання Акту Злуки.

А перед тим адвокат зі Станіслава (нині Івано-Франківськ) брав активну участь у подіях Листопадового чину 1918 року, увійшовши таким чином до когорти фундаторів Західноукраїнської Народної Республіки.

“Через десятиліття чую голос Григорія Давида. Він вільно володів німецькою та французькою мовами, знав грецьку та латинь. Збереглися його гімназійські свідоцтва за 1903 – 1905 роки. Оцінки з усіх предметів – «дуже добре», а з гімнастики «відзначаючий»” – так згадує свого стрика племінник Богдан Давид.

У 1920 році в Києві Григорій Давид був розстріляний більшовиками.

/Files/images/видатні фото 005.jpg

Митрополит Ігор Возняк народився 3 серпня 1952 року у селі Липицях в сім’ї вчителя. Здобував у Дрогобичі технічну освіту. Працював за скеруванням на заводі у м. Нікополі.

У 1973р. вступив до монастиря Чину Найсвятішого Ізбавителя, у 1975р. склав перші обіти. У цьому ж році у підпільній семінарії у Львові почав вивчати філософію та богослов’я. Тайну Священства прийняв у листопаді 1980р., а вічні обіти склав 2 липня 1981р. З 1989р. провадив душпастирську діяльність у кафедральному соборі м. Тернополя. У 1997р. декретом Протоігумена призначений учителем новиків у Львівській провінції Отців Родемптористів.

17 лютого 2002 року в Архикатедральному соборі Святого Юра відбулася єпископська хіротонія Владики Ігоря Возняка, після чого він став Єпископом-помічником Львівської архиєпархії.

10 листопада 2005 року відбувся чин введення на престол нового правлячого єпископа Львівської архиєпархії – Високопреосвященного Владики Ігоря. 29 листопада 2011 року Глава УГКЦ Блаженніший Святослав підніс Львівську архиєпархію до гідності митрополії, яку очолив Архиєпископ Ігор (Возняк).

/Files/images/видатні фото 002.jpg

Чайка Роман Іванович народився 29 червня 1980 року. Навчався у Колодрубівській ЗОШ І – ІІІ ступенів. Після закінчення школи вступив у Технологічний коледж при Львівському лісотехнічному університеті. Закінчивши коледж, продовжив навчання у Львівському лісотехнічному університеті.

За скеруванням працював у Чернігівській області та Києві.

Через фізичну травму змушений був залишити роботу за спеціальністю. Закінчив курси зубних техніків при Львівській стоматологічній клініці, де і працює.

З 2006 року займається стрільбою із лука при Національному параолімпійському комітеті. Майстер спорту. Чемпіон України зі стрільби із лука 2009р., 2011р. брав участь у змаганнях у Чехії, Англії (4, 7 місця), чемпіонаті Європи у Франції (2010р., 6 місце). Бронзовий призер чемпіонату світу (Італія, м. Турин, 2011р.). виборов ліцензію на олімпіаду, яка проходитиме в Лондоні 2012 р.

/Files/images/видатні фото 004.jpg

Світальський Василь Іванович – український громадський діяч на Зеленому Клині. Народився 10 березня 1929 року в с. Колодруби. Після військової служби в 1954 році переїхав на Далекий Схід, до м. Владивостока.

Активний учасник та багатолітній член правління Товариства української культури Приморського краю, один із засновників та член Ради Владивостоцького товариства «Просвіта» та Української національно-культурної автономії м. Владивостока. Був делегатом Першого та Другого Всесвітніх форумів українців. Представник ОУН на Зеленому Клині та журналу «Самостійна Україна» і газети «Українське слово». Незмінний фото-та-відеорепортер українського громадського життя у Владивостоці.

Василь Світальський підтримував контакти з представниками західної української діаспори з США, Канади, Європи. Був регулярним дописувачем до українських видань в Україні та діаспорі про українське життя у Владивостоці.

Кiлькiсть переглядiв: 643

Коментарi